16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Милошоски од Штип: Уставот не е конзерва за да се отвора во секое време

Ние инсистираме, но од страна на власта и премиерот Димитар Ковачевски нема волја македонската јавност да биде запознаена со преговорите Македонија-Бугарија, изјави денес во Штип Антонио Милошоски.

Во однос на тргањето од уставот на формулацијата Јазикот кој го зборуваат 20% од населението Милошоски беше дециден:

За иницијативата на малите партии македонија да биде една изборна единица Милошоски смета дека тоа освен партиите го бараат и граѓаните.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles