7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Отворен нов спортски центар во Штип

На пригоден начин денеска градоначалникот на општина Штип, Иван Јорданов го отвори новиот спортско рекреативен центар во штипско Ново Село. Со спортски реквизити и  други содржини,граганите од овој дел на градот можат да минат пријатни слободни моменти.

Граганите не го криеа задоволството од она што го бараат со години,а сега е реалност.

Согласно општинската програмска активност за оваа година, за реконструкција во план се повеќе вакви рекреативни центри во останатите градски населби.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles