14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Средношколци од Пирот и Делчево кај Трајковски

Претставници од Средното стручно училиште од Пирот, Р. Србија и од делчевскиот средношколски центар, денеска остварија средба со градоначалникот на Општина Делчево, Горан Трајковски во рамките на проектот „Супер училишта“ што ги поврза двата средношколски центри од двете држави. На состанокот се разговараше за предизвиците од дуалното образование и за  подобрување на квалитетот на стручното образование.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles