11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

ССМ му подава рака на СОНК за подршка.Предлага соработка и линеарно зголемување на платите од 2800 денари.

ССМ е подготвен за соработка и подршка со гранскиовиот синдикат на СОНК и му предлага заеднички став односно,линеарно зголемување на платите од 2800 денари за сите просветни работјнмци.

Од СОНК и претходно ја очекуваа подршката на синдикатот.

Во мегувреме вториот ден од штрајкот според регионалниот СОНК се одвива по планот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles