13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Уште двајца рудари повредени во рудникот во Пробиштип

Уште двајца рудари од рудникот во Пробиштип забршиле на укажување на лекарска помош во Интната медицинска служба како последица на повреди здобиени во рудникот.

„ Лекарска помош им е укажана на  22-годишно лице од Сколарци и   56- годишник од Злетово. Се работи на расчистување на случајот. Во Здртавствениот дом во Пробиштип тие се јавиле меѓу 11.40 и 13.40 часот“, информираат од СВР.

Повреди при работа , вчера пријавија исто така двајца рудари од истиот рудник.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles