11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Грција: Се олеснуваат Ковид мерите

Сертификатот за вакцинација или прележан Ковид-19, како и задолжителниот тест за невакцинираните што важат за влез во сите простори во внатрешноста на Грција, од 1 мај до 31 август се укинуваат. Се укинува задолжителната маска од 1 јуни, како и задолжителниот селф тест за учениците. Од Министесртвото за здравство потенцираат дека во следниот период ќе се разгледа и укинувањето на европскиот сертификат за влез во земјата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles