14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Конфликтот во Украина ќе трае, а Владата да најде жилаво решение за економски опстанок

Конфликтот во Украина ќе трае ,тврди универзитетскиот професор Методи Хаџи Јанев. Стратегија за како да се надмине кризата,Владата мора под итно да ја оформи и стартува.

Оружените судири во Украина се јасен сигнал за поголема сплотеност во ЕУ и земјите членки кандидатки во одбрана од кризата што ја шири војната на истокот,оцени Димитар Лилков од  Центарот за европски струдии Вилфред Мартенс.

Ова мегудругото се изнмесе на денешната панел дискусија за Безбедноста,трговијата и мегународното право – можно влијание од руската агресија врз Украина на Правниот факултет при штипскиот УГД. Ова за Штип е своевидено признание дека градот е еден од важните центри во Македонија.

Самата панел дискусија е полезна и за студентите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles