1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Косово: Се згоемува минималната плата

Владата на Косово усвои  нацрт-закон кој се однесува на измените и дополнувањата на законите со кои се отвора патот на зголемувањето на минималната плата на 250 евра нето. Со овој предлог се одредува минималниот надоместок за работен час да изнесува 1,5 евра.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles