1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

По 20 години се враќа ,,Весело штурче”  

По пауза од 20 години во центарот за култура ,,Ацо Шопов” повторно ќе се организира детскиот фестивал ,,Весело штурче” под раководство на Филип Стефановски.

Како мотив за повторно организирање на фестивалот е потребата најмладите да се вклучат во културниот живот, да ги покажат своите способности, а секако да се промовираат и нови автори.

Фестивалов ,,Весело штурче” претходно се одржуваше во склоп на ,,Макфест” и доживеа 5 изданија во кои најмалите можеа да ги покажатсвојот талент.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles