15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Спортски стипенции во Делчево од претседателот на совет

Претседателот на Советот на Општина Делчево, Гоце Попов додели 4 спортски стипендии наменети за дечиња кои тренираат ракомет и фудбал во спортските клубови во Делчево. Средствата за стипендиите се издвојуваат од советничкиот паушал кој претходно најави дека ќе го донира. Во таа насока досега Попов обезбеди три донации, меѓу кои и средстав за поправка на детско игралиште ,  како и 40 украсни садници (смарагд-туи) во село Тработивиште.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles