14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Грција: Нема оружје на Украина

Грција објави дека повеќе нема да ја снабдува Украина со оружје, пренесува рускиот портал „Севодња“.  Според министерот за одбрана Никос Панајопулос, испраќањето на големи количини оружје во Украина може да ја намали одбраната на Грција, особено на островите. Грција претходно испрати два транспортни авиони во Украина со воена помош. Пратката вклучувала и автомати Калашников, пренослив противвоздушен ракетен систем.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles