19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Косово:  Кој сакал да ги убие Дим Марти?

Косовските безбедносни институции побарале информации од Швајцарија во врска со наводите дека тајни служби на Србија планирале да го убијат поранешниот специјален известувач за Косово во Обединетите нации, Дик Марти со цел за тоа да ги обвинат косовските Албанци.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles