1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Кошарка Втора лига, мажи

Штипски Соколи  загуби уште една средба од противник во долниот дел на   табелата во  Втората лига- Тетекс.Штипјани на оваа средба настапиле со преполовен тим,  без најдобрите кошаркари.

„Тоа е точно. не игравме комплетни, но сметам дека  средбата со Тетекс  не одлучуваше ништо за нас. Во ова коло загуби и Вардар, Во последното коло во недела во Штип играме со Црн Дрим. Во евентуалниот плеј оф ќе играме  во последното коло  во разигрувањето со ВАРДАР. Со евентуална трета  победа против скопјани, влезот за штипските кошаркари во Првата лига е отворен,тврди првиот  човек на Соколи 1933, Томче Томев.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles