15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Србија: Изборен молк поради прегласување

Во Србија од полноќ на 14 април почна изборниот молк поради повторување на гласањето што ќе се одржи на 16 април, на 54 места за парламентарните избори и  на 35 места за претседателските, додека во градот Белград повторно ќе се гласа во шест избирачки места.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles