11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Туризмот забрзано закрепнува

Директорот на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот Љупчо Јаневски годинава очекува 2,5 милиони ноќевања и над 400 милиони долари директен прилив од секторот во домашната економија.  Тој најави дека во 2022 година ќе почне и новата стратегија во туризмот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles