15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Како од семка до зрели и вкусни домати и пиперки

Ниедно лето не може да помине, а ние да не конзумираме свежи домати и пиперки. Сите ги купуваме како финални продукти, но како тие од семка стасуваат до плод.

Одкако расадот ќе биде спремен се преминува на следната фаза каде како краен продукт ќе се добие свежа пиперка или домат.

Од една мала семка се добива гранче од кое на крајот ги имаме доматот и пиперката. Со големо внимание и многу труд вредните раце на наште земјоделци заедно со природата успеваат да направат чуда.

Инаку најбараните производи на пазарот се продаваа по следниве цени:

Кромид 40  Компир 60 Цвекло 40 Марула 20 Зелка 30 Домат 160              Банана 70  Портокал 50  Јаболко  25  Лимон 60 ден/кг.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles