15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

160 лица од регионот за државата се невидливи, ги нема во ниту една државна евиденција.

160 лица во источниот регион се невидливи за државата бидејки ги нема во ниту една нејзина евиденција изнесе денеска Мабери Камбери од Министерството за труд и социјална политика.   

Според истите истражувања, половината од овие лица, односно 80 живеат во Штип.

Овие лица државата има намера административно да ги идентификува и да им даде шанса да бидат и реално дел од системот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles