19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

253 мил. ден за високопедигриран добиток

Вкупно 253 милиони денари изнесува финансиската поддршка на 103-те договори за набавка на високопедигриран добиток. Заедно со предвидените инвестиции на апликантите, сумата што ќе се вложи за зголемување на сточниот фонд, ќе биде 400 милиони денари или седум милиони евра, информираат од Министерството за земјоделство.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles