17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Природа и здравје – Тегавец за подобро здравје

Тегавецот е билка без која не може да се замисли еден двор – расте во изобилство, а можете да се користи свежа во текот на топлиот дел од годината или да се замрзне и да се чува во текот на зимскиот период.

Тегавецот е одличен за брзо лекување рани на лицето и во устата. Спречува загнојување и го поттикнува излекувањето.

Соџваканите листови тегавец поставени како облога на забот и непцата, можат да ја спречат инфекцијата на забот во рана фаза.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles