14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Романија/Бугарија:Забрането впловување на руски бродиви 

Романските и Буарските власти одлучија да забранат влез на бродови под руско знаме во романските и бугарските пристаништа од 17 април. На сите бродови регистрирани под руско знаме им е забранет влез во романските и бугарските пристаништа, вклучувајќи ги и бродовите кои го замениле руското знаме со знамето на која било друга земја или ја замениле регистрацијата во Русија со регистрација во која било друга земја по 24 февруари 2022 година.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles