14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Уапсен делчевчанец, работник во лабораторија

Македонец и Бугарин, вработени во лаборатории, вчера биле приведени во дворот на Здравствен дом „Гоце Делчев“ во Делчево, откако биле фатени како разменуваат медиицински материјал.Тие допатувале во Делчево со службени возила на лаборатории од Скопје и Бугарија, каде што биле вработени, при што биле затекнати како вршат размена на медицински материјал. При претресот во возилото на бугарскиот државјанин Д.К.И. била пронајдена и одземена ќеса со повеќе епрувети наполнети со течност.„За случајот е известен Јавен обвинител и по негово целосно расчистување и документирање ќе биде поднесена соодветна пријава“, објавија од МВР. Не е познато дали приведениот од Скопје е вработен во државна или приватна лабораторија, ниту што содржеле запленетите епрувети.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles