14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Берово со проекти за развој на туризмот

Општина Берово започна проекти за развој на туризмот и доуредување на локалитетот Лесново. Денес започна реконструкцијата на улицата 3 во туристичката населба Беровско езеро. Средствата за целиот проект се обезбедени дел од Буџетот на државата, а дел од Буџетот на општина Берово.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles