15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: Паѓа довербата на Петков

Нагло опаѓање на довербата во владата на премиерт  Кирил Петков , и во владејачкото мнозинство покажа  истражувањето на  „Алфа Рисрч“ за политичките ставови на Бугарите. Според истражувањето спроведено помеѓу 8 и 14 април, овој тренд дополнително се продлабочи по јавната поделеност меѓу коалициските партнери. Очекувањата на граѓаните дека кабинетот ќе успее да ги контролира актуелните кризи се доминантно песимистички.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles