14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Србија: Вучиќ: Србија  најголем пријател на Македонија

Ние сме најголемите пријатели на Северна Македонија. Ние сме единствените кои не бараме од нив да си го сменат името, јазикот, барањата или што било друго,. Бараме само да имаме што подобри односи, истакна денеска претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles