11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Пинг – Понг: Штипскиот Шампион ФА шампиони на РСМ

По 20 години, штипските пинг понгарки од клубот Шампиони ФА, ја вратија титулата шампиони во пинг понг на Македонија. Во претпоследното коло, штипјанки ја потврдија доминацијата победувајќи ги сите девет екипи од сениорската пинг понг лига на Македонија. Последното коло од пролетниот дел, за шестчлениот победнички тим ќе биде само формалност со пинг понгарките од Берово.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles