16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

СВР: Фатени мигранти од Мароко и Пакистан

Две групи на мигранти, синоќа околу 22.00 часот, се откриени на територијата на источниот регион. Во првиот случај се работи за група од четири лица од Мароко, кои полицијата ги затекнала на регионалниот пат Штип – Кадрифаково. Втората група ја сочинувале 9 лица од кои 4 деца од Пакистан и тие се регистрирани во с.Горобинци, светиниколско. Полициските службеници ги предале лицата во Прифатниот транзитен центар „Винојуг“ Гевгелија за понатамошна постапка.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles