19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

2 милиони евра за развој на источниот регион. Започна селекцијата на проектите

За два милиони евра, 11 општини се во трка со презентација на своите проекти,со цел унапредување на квалитетот на живот во регионот.350 илјади ги дава швајцарската Агенција за развој,

Остатокот од 750 илјади евра се владини пари, поточно од Бирото за рамномерен развој и министерството за локална самоуправа.

Кој е критериумот за избор на најдобрите, најклвалитетните проекти од она што беше понудено на денешнииот форум

Ова мегудругото се истакна денеска на втората и завршна форумска сесија за презентација на проекти од општините во регионот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles