16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Протести за неисплатена работа

Комората „Патишта” во која членуваат 85 компании, за една недела организира втор национален протест во Бугарија поради што  ќе бидат блокирани патни делници на 27 точки во Бугарија и главниот град Софија. Од минатата среда, патните претпријатија се незадоволни од недостигот на средства за плаќање на извршените работи вредни повеќе од 500 милиони евра .

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles