1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

НБ: 3,5 % повеќе заштеди и 9,8 %  повеќе кредити

Вкупните депозити во март, на годишна основа, се зголемени за 3,5%,  додека  вкупните кредити се зголемени за 9,8%, покажуваат последните податоци на Народна банка. Во моментов, граѓани и фирми имаат 7,9 милијарди евра депозити и 5,8 милијарди евра кредити.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles