15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Отвор за лифт во трговскиот центар Дујле во Штип, секкојднецно креира животна опасност. Неодамна пожарникарите вадеа дете.

Необезбеден отвор за лифт во трговскиот центар Дујле во Штип секојдневно носи живоптна опасност за сите кои ќе се најдат во негиова близина.Ризикот е особено голем во веќерните часови порадим просторопт таму освен што не е зашптитен не ниту осветлен.

Реалниот ризик е порисутерн и со искуство на пожарникарите ккои неодамна таму имаа неколку интервенмции

Иако риизикот од овој отвор можеда биде и фатален,реално,одговорен за негов о одстранување не може да се посочи никој, бидејќи овој деловен пртостор со години нема фирма управител. Тогаш,кој бии можел опасноста да ја одстрани.

Интервенцијата на општината доаѓа и покрај сознанието дека трговскиот објект е во приватно владение на сопствениците на дуќани во него. Сепак, безбедноста на граѓаните е приоритетна во овој случај.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles