15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Горан Трајковски на средба со градоначалникот на Измир

Градоначалникот на општина Делчево, Горан Трајковски се стретна со својот колега од турската општина Измир, Тунџ Сојер. На средбата се разговарало за перспективите за идна соработка. Наскоро се очекува и возвратна посета во Делчево што ќе значи и директно запознавање со условите и перспективите за инвестиции во Општината.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles