21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Донфрид во посета на  Западен Балкан

Помошникот државен секретар на САД за европски и евроазиски прашања Карен Донфрид од 25 до 29 април ќе престојува во Западен Балкан, соопшти Стејт департментот. Посетата на регионот Донфрид ќе ја почне на Косово а апотоа следуваат посети на Србија, Босна и Херцеговина и Македонија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles