21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Зголемена фреквенција на граничните премини

Згооемена сообраќајна фреквенција од утрово е регистрирана на сите гранични премини како резултат на продолжениот празничен викенд. Во изминативе 24 часа, во двете насоки, само границата кон Грција ја поминале 7.500 туристи кои, поради вршење на задолжителните полициски и царински формалности, не се задржале повеќе од пет минути, велат од дежурната гранична служба.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles