15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

М.Каменица: Нова фекална канализација во с. Цера

Општина Македонска Каменица започнав со активности во село Цера. Во т.н. маало Доколенковци е поставена нова фекална канализација во вкупна должина од 120 метри. Активноста е реализирана од страна на вработените во ЈП „Камена Река“.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles