15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Украинска Виница доби помош од македонска Виница

Неколку тони прехранбени, хигиенски производи,  лекови и друг вид на помош собрани во хуманитарна акција на поединци, здруженија и фирми од Виница, пристигнаа во истоимената збратимена општина од Украина. Хуманитарната помош на тамошните граѓани ќе им биде поделен за велигденските празници.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles