15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

ПАВЛОВ  НА ССИ  ВО САД!

Најдобриот македонски каратист,  светски  вицешампион,Емил Павлов  првиот  настап  годинава  ќе го има на ЕП во екипна конкуренција за  репрезентацијата на Македонија. Потоа следува настапот  на Медитеранските игри во Турција, На 5 јули ќе настапи на  Светските спортски игри налик на   ЛОИ. Ќе се одржат во САД. На  овие игри ќе настапат по 8 натпреварувачи во секоја  олимписка категорија, Емил Павлов ќе биде единствениот македонски натпреварувач на Светските игри во САД.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles