12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Хрватска:Се блокира имот на  богати Руси

Хрватска почна да го блокира имотот на санкционираните Руси, пишува Вечерњи лист, наведувајќи дека се конфискувани руски вили и шуми и блокирани фирми. Хрватска го блокирала имотот на сопругата и сестрата на Алишер Усманов, еден од најбогатите Руси, на Пељешац врз основа на европските санкции против Русија, дознава Вечерњи лист, по првите документи кои потврдуваат дека имотот на руските државјани против кои ЕУ. беа воведени санкции, но исто така блокира и во Хрватска.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles