1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: Карадај: Бугарја ќе оди на нови избори

 Претседателот на бугарската парламентарна опозициска партија Движење за права и слободи, Мустафа Карадај ги повика бугарските граѓани со турско потекло кои емигрирале во Турција на крајот од владеењето на Тодор Живков  да се подготват за избори по 2 мај. Во својот говор на хуманитарната вечера во турскиот град Чорлу, Карадај побара од бугарските иселеници во земјата да бидат подготвени за предвремени избори во Бугарија. По Бајрам сите да се подготвиме за предвремени избори, рече Карадај

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles