16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Словенија: Голоб ги започнува разговорите за нова влада

Победникот на парламентарните избори во Словенија и иден премиер Роберт Голоб изјави дека сака што поскоро да формира нова влада и дека преговорите со партнерските партии ќе почнат денеска. Голоб додаде дека при формирањето на владата, неговото Движење за слобода смета на сојузот со социјалдемократите на Тања Фајон, но и на Левицата на Лука Месец.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles