15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Бачовски: Земјоделците да ги оправдаат субвенциите

Сега е моментот кога треба да се оправда финансиската поддршка во земјоделството што ја дава државата, преку интензивирано производство кое барем во некоја мерка ќе ги задоволи домашните потреби, порача денеска директорот на Платежната агенција Никица Бачовски. Државата годишно инвестира меѓу 130 и 150 милиони евра во земјоделството. Со право јавноста прашува каде завршуваат овие пари, зошто домашното производство не ни е на завидно ниво.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles