19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: Русија и го сопре гасот на Бугарија

Русија од денеска ја запира испораката на гас за Бугарија. Шеф на кабинетот на бугарскиот премиер Кирил Петков Лена Бориславова синоќа ги смируваше граѓаните со убедување дека не постои закана за енергетската безбедност на Бугарија и дека се обезбедени алтернативни начини за испорака.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles