11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Спасовски: Полицијата  не е иста како пред 5 години

Пет години по Крвавиот четврток  македонската полиција не  е иста  по ниту еден основ, изјави денес  во Радовиш министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Поради ова , изјави Спсовски, не  е можно на Македонија повторно  да и се случи масовно прислушкување.

Инаку,  Министерот Спасовски денес беше во Радовиш  по повод  реконструкцијата  на полицискиот објект и Денот на Македонската полиција. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles