21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Укинување на рестриктивните антиковид мерки

Комисијата за заразни болести препорача укинување на сите рестриктивни мерки за справување со ковид-19, освен задолжително носење маска во здравствените установи, аптеките, јавниот превоз и во домовите за стари лица. Таа истовремено апелира граѓаните да ги почитуваат препораките за лична заштита и хигиена, како што се често миење раце, дезинфекција и одржување дистанца. Од Комисијата потсетуваат дека вакцинацијата и понатаму останува најдобрата и најефикасна мерка за заштита на здравјето на населението.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles