20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

1.600 матуранти не пријавиле проектна задача

Речиси 1.600 матуранти се уште немаат закажано полагање на проектна задача поради прекинот на работа со штрајкот што го започнаа вработените во образованието. Во меѓувреме, роковите за реализација на државна матура течат  според календар. Екстерниот дел за полагање на мајчин јазик е закажан за  4 -ти , а  за изборниот дел од предметите на 13 јуни.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles