17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Асфалтирање на улици во Берово

Во општина Берово асфалтирана е улицата  ,, Ширината”, која неодамна беше применувана во ул.,,Жан Кофол”. Должината на илицата е 575 метри и за ркеонструкцијата општината одвоила 4.5 милиони денари  од сопствениот буџет.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles