15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Маслото на Брилијант поскапе за 20 ден.

„Брилијант“ ја зголеми цената на маслото за јадење, од 115 на 135 денари, како резултат на покачувањето на суровината. Според директорот на фабриката Коста Ташков, овото сурово масло кое е набавено од Бугарија, Романија и Украина чини околу 2.200 евра за еден тон, а пред три до два месеца суровото масло на светските берзи се движело од 1.200 до 1.500 евра за тон.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles