1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

МТВ: Приоритет се капиталните проекти

Од Министерството за транспорт и врски, по повод 100 дена Влада потенцираат дека реализацијата на капиталните проекти, преку изградба и реконструкција на патната мрежа, комуналната инфраструктура и железницата се приоритетни. Во 100-те денови од Владата, се заврши со изградба на втората фаза од експресниот пат Штип-Радовиш инвестиција од 23 милиони евра. Во делот на експресните патишта интензиво се работи на експресниот пат Курпиште до Кочани. Со проектот за „Поврзување со локални патишта”, распишан е  јавен повик за реконструкција на 17 локални улици во 10 општини со вкупна инвестициона вредност од 5 милиони евра, потенцираат од Министерството.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles