21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Нови улици се асфалтираат во општина Карбинци, некои од нив за прв пат

Во тек е асфалтирањето на три нови улици во општина Карбинци. Некои од нив асфалтен слој добиваат по прв пат. За истите општината одвоила 1.500.000 денари од сопствениот Буџет.

Ова драстично ја менува сликата на терен, но и квалитетот на живот на тамошните жители.

Во оваа пролетна офанзива градоначалникот Виктор Паунов најавува и реконструкција и изградба на нови спортски центри.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles