19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Штип конечно доби јавни тоалети. Од денес ги има на 4 локации во градот

Денес во Штип беа поставени јавни тоалети на четири локации. Тоалетите се поставија по барања од граѓаните кои потребата од јавни тоалети ја кажаа повеќе пати.

За одржувањето на тоалетите задолжено е јавното претпријатие Исар, а тие уште денес на терен ги поврзаа јавните објекти на  водоводната  и канализациона мрежа

Проблермот со јавни тоалети , иако навидум банален, е нешто со кое се соочуваат сите општини во регионот, а неопходноста од нив, граѓаните ја потенцираат секојдневно.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles