12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Битиќи: Платите ќе се усогласуваат со дијалог

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи вели дека усогласувањето на платите ќе се направи преку дијалог и преговори во наредниот перио од шест месеци, исто онака како што беше постигнат договор меѓу социјалните партнери за зголемување на минималната плата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles